Den 13. og 14. september 2018 arrangeres Trøndelags første konferanse om karriereveiledning i grunnopplæringen på Scandic Hell.

 

Årets tema er Ledelse - Koordinering - Helhet.

 

Målgruppe for konferansen:

  • Rådgivere og Elevtjenesten ved ungdomstrinnet og i de videregående skolene i Trøndelag
  • Rektorer i ungdomstrinnet og i de videregående skolene i Trøndelag
  • Opplæringskontor

 

Kostnader:

Fylkeskommunen dekker dagpakker for rådgivere på ungdomstrinnet og i de videregående skolene. Overnatting og transport dekkes av den enkelte enhet. 

 

Andre deltakere dekker konferansen selv.

 

Påmeldingsfrist 20. august. Påmeldingen er bindende.

 

 

 

Informasjon

Sted
Scandic Hell, Stjørdal
Tid
Fra torsdag 13. september 2018 kl. 10.00
Til fredag 14. september 2018 kl. 14.00
Påmeldingsfrist
Onsdag 22. august 2018 kl. 23.59
{{ form.errors.get('recaptcha_token') }}

 

Karriereveiledningskonferansen 2018

           Ledelse - Koordinering - Helhet

 

Program 13.september

Tid

Tema

1000-1015

Velkommen og åpning av konferansen

Vegard Iversen, Fylkesdirektør for opplæring, Trøndelag fylkeskommune

1015-1055

Ledelse, koordinering og helhet sett fra et regissørperspektiv

Kjersti Haugen, teaterregissør Ålborg teater, Trøndelag teater, Riksteateret, Det Norske Teatret

1055-1110

Pitstop

1110-1140

 

 

Det er bare snakk om hvilke briller man har på...

Karrierelæring på barnetrinnet som ledd i karriereveiledning i grunnopplæringen

Siri Mordal og Trond Buland, NTNU Samfunnsforskning

1145-1300 

 

 

 

Innovativ utvikling i næringslivet - hvordan være godt forberedt

  • Jon Sandnes, Direktør i Byggenæringens Landsforening
  • Harald Morten Steen, rektor Verdal vgs 

Refleksjon rundt bordene

1300-1400

Lunsj

1400-1430

 

Hva er god karriereveiledning for elever som ønsker  gjøre seg usynlige?

Klara Retterholt, lærer og veileder ved Åretta ungdomsskole

1430-1515

Sammenheng, struktur og system for helhetlig arbeid med karriereveiledning

Jorun Grønset Løvoll, avdelingsleder Elvebakken vgs og prosjektansvarlig for Rådgivningsløftet i Osloskolen

1515-1535

Pitstop 

1535-1630

 

 

Karriereveiledning for individ og samfunn  

Roger Kjærgård, Førsteamanuensis Universitetet i Sørøst-Norge

Dialog med salen

1930

Festmiddag

   

Program 14.september

0830-0920

 

Skaperevne og håndverk

Dag Oppen Berntsen, Spesialrådgiver Forskningsrådet

0925-0945

  

0945-0955

Hamid forteller om reisen fra Afghanistan til Norge - «Fra mindreårig flyktning til fagbrev i Norge»

Intervju v/ Ole Johan Brovold, Opplæringskontoret for bilfag 

Benstrekk

0955-1035

 

Det grønne skiftet

Aasmund Bunkholt, TreFokus AS, NMBU og NTNU

1035-1100

Pitstop med utsjekk

1100-1300

 

 

 

 

Vi møter 4 ulike utdanningsprogram

  • Naturbruk 
  • Restaurant og matfag
  • Studiespesialisering
  • Bygg- og anleggsteknikk

Intervju v/ Anders Lehn, rådgiver Trøndelag fylkeskommune

1300-1400

Lunsj og vel hjem

Deltagere

  • Fornavn

    Etternavn

    Firma-/avdelingsnavn

  • Stein R. Hagen
    Aglo opplæringskontor SA
  • Heidi Bjørkøy
    Aglo opplæringssenter
  • Marie Nesset
    Avd. for utdanning
  • Lise Eriksen
    Avd. for utdanning i Trøndelag
  • Mai Helen Reksen
    Avd. UTD
  • Robin Hjelseth
    Avd. Utdanning
  • Bjarne Lervang
    Avdeing for utdanning
  • Randi Kristin Svarva
    Avdeling for utdanning, Trøndelag fylkeskommune
  • Marit Nøsavik
    Blussuvoll skole
  • Lars Henrik Rygh
    Blussuvoll skole
  • Anne Line Hestmo
    Brandsfjord barne- og ungdomsskole
  • SYLVIA ASMUSSEN
    BYÅSEN VGS
  • Ingrid Due
    Byåsen vgs
  • Trude Lindset
    Byåsen vgs
  • Anne Brit Wilmann
    Byåsen vgs
  • Atle Walvåg
    Byåsen vgs, elevtjenesten
  • Ronny Engan
    Byåsen videregående skole
  • Bjørn Ivar Midjo
    Charlottenlund ungdomsskole
  • Siri Schefte
    Charlottenlund ungdomsskole
  • Marit Snerting
    Charlottenlund vgs
  • Kjetil Pedersen
    EBA avd. BYGGOPP
  • Kristian Dahlberg Hauge
    EBA Trøndelag
  • Adrian Lyng Malmo
    Egge Ungdomsskole
  • Elin Myrvold
    Egge ungdomsskole
  • Lars Gylland
    Eid skole og barnehage
  • Ingjerd Stenseth
    Eid skole og barnehage
  • Per Erik Sandnes
    Fagopplæring i fjellregionen
  • Tone Stensaas
    Fagopplæring i Fjellregionen
  • Johanna Grøntvedt Athammer
    Fillan skole
  • Jan Åge Almås
    Flatåsen skole
  • Mona Haltbakk
    Flatåsen skole
  • Marit Grinnen
    Fosen Videregående skole
  • Maia Revdal
    Fosen videregående skole
  • Vigdis Sætran
    Frosta skole
  • Ny rådgiver Gauldal vgs Gauldal vgs
    Gauldal vgs
  • Randi Nordgaard Hermstad
    Gauldal videregående skole
  • jens ingvar vagnild
    Gauldal videregående skole
  • Ola Indergård
    Gimse ungdomsskole
  • Kristin Samdal
    Gimse ungdomsskole
  • Brit Vatn
    Gimse unggdomsskole
  • Aslaug Pettersen
    Grong barne- og ungdomsskole
  • Siri Anette Solum
    Grong barne- og ungdomsskole
  • Ingunn Sagmo
    Grong videregående skole
  • Jenny Margrete Bach
    Grøtte skole
  • Espen Arntsberg
    Guri Kunna
  • Monika Furberg
    Guri Kunna vgs
  • Ragnhild Dahle Aftret
    Halsen ungdomsskole
  • Rachel Johansen
    Hegra ungdomsskole
  • Berit Holte
    Heimdal vgs
  • Tord Lind
    Heimdal vgs
  • Vegard Moe Fosseide
    Heimdal VGS
  • Siri Riksheim
    Heimdal vgs
  • Kine Drilsvik
    Heimdal videregående
  • Astrid Nilssen
    Hemne vgs
  • Kristin Heglum
    Hoeggen skole
  • Ann-Iren Heksem
    Holtålen kommune/Hov skole
  • Mona Sivertsen
    Hommelvik u.skole
  • Kristel Linset
    Hommelvik ungdomsskole
  • Lillian Hegseth
    Hov skole
  • Heidi Eide Ulvin
    Høylandet barne-og ungdomsskole
  • Merete Røvik
    Inderøy ungdomsskole
  • Kari Øyen
    Inderøy vg skole
  • Hanne Smines
    Karrieresenteret i Trøndelag
  • Inger Sætre
    Karrieresenteret i Trøndelag
  • Christina Værnes Giske
    Karrieresenteret Trøndealg
  • Randi Neergaard
    Klæbu ungdomsskole
  • Marit Skjærvold
    Klæbu ungdomsskole
  • Sussann Hestnes Krokstad
    Krokstadøra oppvekstsenter
  • Roger Iversen Schei
    Krokstadøra oppvekstsenter
  • Ylva Bakketun
    Kvalifiseringssenter for innvandrere
  • Andreas Aasom Brandsnes
    Kvalifiseringssenter for innvandrere
  • Kamilla Krystad Myrvoll
    Kvalifiseringssenter for innvandrere
  • Maria Sandstø Kjøll
    Kvalifiseringssenter for innvandrere
  • Ole Martin Bøe Stokke
    Kvalifiseringssenter for innvandrere - INN
  • Lars Aursand
    KVT
  • Unni Lilleberg Windspoll
    KVT
  • Svein Åge Nilsen
    Lade skole
  • Marit Stene Einvik
    Lauvsnes skole
  • Maria Sletvold
    Leksvik vgs
  • Fred Emil Adde
    Levanger ungdomsskole
  • Kristin Volan
    Levanger ungdomsskole
  • Bjørn Drægebø
    Levanger vgs
  • Lars Tarjei Voll
    Levanger vgs.
  • Knut Bergdal
    Levanger videregående skole
  • Elise Vingsand
    Lianvatnet skole
  • Trond Myhrvold
    Lierne kommune/ Stortangen skole
  • Kristine Svendsen
    LO
  • Gunn Eggen
    Lundamo ungdomsskole
  • Kjetil Bergfall
    Løkken Verk Montessoriskole SA
  • Siv Grethe Evensen
    Malm skole
  • Runar Nervik
    Malvik vgs
  • Grete Hanssen
    Malvik vgs.
  • Nia Elgåen Olsen
    Malvik videregående skole
  • Solveig Rønning
    Malvik videregående skole
  • Gunn Eli Wold
    Markaplassen skole
  • Anita Ree Snoen
    Meldal barne- og ungdomsskole
  • Øyvind Togstad
    Meldal videregående skole
  • Anita Grøtan
    Melhus vgs
  • Tone Lise Ludvigsen
    Melhus videregående skole
  • Knut Johansen
    Meråker skole
  • Anette Dahl
    Meråker vgs
  • Berit Jøssing
    Mælan skole
  • Gunnar Bådsvik
    Mære landbruksskole
  • Rolf Wensbakk
    Mære landbruksskole
  • Ann Jorid Resell
    Namdalseid skole
  • Geir Solbu
    Namsos ungdomsskole
  • Ingunn Nordlund
    Namsskogan skole
  • Guro Rørvik
    Nasjonalt senter for realfagsrekruttering
  • Barbro Seter Hendseth
    Nidaros Idrettsungdomsskole
  • Jan Martin Iversen
    Nidaros Idrettsungdomsskole
  • Steinar Lio
    Olav Duun vgs
  • Heidi Skaret Barsøe
    Olav Duun vgs.
  • Ragnhild Storvig
    Olav Duun videregående
  • Yngve Helmersen
    Olav Duun videregående skole
  • Maj-Britt Haugen
    Ole Vig vgs
  • Terje Lundemo Tangen
    Ole Vig vgs
  • Lene Hylander
    Ole Vig vgs, Elevtjenesten
  • Odd-Inge Strandheim
    Ole Vig videregående skole
  • Tor Anders Gulbrandsen
    OLKT SA Trøndelag
  • Håvard Melhus
    Oppdal ungdomsskole
  • Marit Bjørgen Randen
    Oppdal ungdomsskole
  • Marry-Ann Apneseth
    Oppdal videregående skole
  • Inger Beate Sundseth
    Oppdal videregående skole
  • Lisbeth Kristin Schjelde
    Opplæringskontoret BTV
  • Ole Johan Brovold
    Opplæringskontoret for Bilfag AS
  • Roar Lien
    Opplæringskontoret for bilfag AS Trondheim
  • Marianne Holt
    Opplæringskontoret for Frisørfag i Midt-Norge
  • Hege Ingebrigtsen
    opplæringskontoret for frisørfag i Midt-Norge
  • Renate Lerstad
    Opplæringskontoret for frisørfag i Midt-Norge
  • Øystein Kvåle
    Opplæringskontoret for Hotell og restaurantfag
  • Steinar Iversen
    Opplæringskontoret for hotell- og restaurantfag i Trøndelag
  • Oddny Langørgen
    Opplæringskontoret for mat- og servicefag i Trøndelag
  • Terje Nørstebø
    Opplæringskontoret for mat- og servicefag i Trøndelag
  • Marthe Kristiansen
    Opplæringskontoret for mat-og servicefag i Sør-Trøndelag
  • Frank Jakobsen
    Opplæringskontoret i Sør-Fosen
  • Jannike Sæther
    Opplæringskontoret i Sør-Fosen
  • Liv Randi Thorsø
    Opplæringskontoret i Sør-Fosen
  • Eirik Granaas
    Opplæringskontoret NTNU
  • Magni Skålholt Løseth
    Orkdal videregående skole
  • Morten Slupphaug
    Orkdal videregående skole
  • Ingunn Olsen Berg
    OTEK Sør i Trøndelag
  • Irene Haug
    Overhalla Montessoriskole
  • Tove Bruholt
    Rennebu barne- og ungdomsskole
  • Anne Marit Gunnes
    Rennebu ungdomsskole
  • Arild Ofstad
    Rissa videregående skole
  • Lise Kirknes
    Rosenborg skole
  • Trude Vigeland Jørgensen
    Rosenborg skole
  • Rita Hestad Jenssen
    Rostad Skole
  • Pål Einar Jensen
    Rosten skole
  • Jan Olav Eide
    Rørentreprenørenes Opplæringskontor - Trøndelag
  • Birgit Mølmann Riddervold
    Røros skole
  • Mette Grytbakk
    Røros vgs
  • hilde Knutsen
    Røros videregående skole
  • Radana Konarikova
    Saupstad skole, avd. A.C.Møller
  • Bjørgunn Uthus
    Selbu ungdomsskole
  • Kari Johanne Finnland
    Selbu videregående skole
  • Kristin Ramberg
    Selsbakk skole
  • Gry Rossing
    Selsbakk skole
  • Aleksander Vold
    Selsbakk Skole
  • Nina Pevik
    Senter for opplæring i anleggsgartnerfaget - SOA
  • Hugo Sand
    SEOS - Elektrofagenes opplæringskontor
  • Svein Erik Øien
    SEOS - Elektrofagenes Opplæringskontor
  • Margit Kristiansen Myrseth
    Sistranda skole
  • Sissel Måsøval
    Sistranda skole
  • Venche Johansen
    Sjetne skole
  • Svein Børge Nygård
    Skaun kommune, Skaun ungdomsskole
  • Bjørg Torill Melland
    Skjetlein vgs
  • Kåre Presthus
    Skjetlein vgs
  • Ingeborg Berg
    Snåsa Montessoriskole
  • Egon Ringseth
    Sodin skole
  • Siri Johansen
    Spongdal skole
  • Marit Bostad
    Stabbursmoen skole
  • Nina Lykke
    Stabbursmoen skole
  • May Grue
    Stadsbygd skole
  • Kristin Steinkjer
    Steinerskolen i Trondheim
  • Randi Lurås Berge
    Steinerskolen på Rotvoll
  • Randi Rodum
    Steinkjer ungdomsskole
  • Astrid Utgård
    Steinkjer vgs
  • Nina Værdal
    Steinkjer vgs
  • Frank Brevik
    Steinkjer videregående skole
  • Nina B. Skrattalsrud
    Steinkjer videregående skole
  • Bente Svenning
    Steinkjer videregående skole
  • Sigrun Agnete Tidemann
    Steinkjer voksenopplæring
  • Randi Dølvik
    Stokkan Ungdomsskole
  • Liv Knutsen Holand
    Strand barne- og ungdomsskole
  • Ola Skevik
    Strinda vg skole
  • Janicke Rangø Bu
    Strinda vgs
  • Silvia Kåsbøll
    Strinda vgs
  • Laila B.K. Werenskiold
    Strinda vgs
  • Betty Rabben
    Strinda vgs.
  • Heidi Bakken
    Støren ungdomsskole
  • Bjørg Garli
    Støren ungdomsskole
  • Knut Johansen
    Sunnland skole
  • Bernt Aune
    Sverresborg skole
  • Karin Ingimundar
    Sverresborg skole
  • Mia Mjølhus
    Sverresborg skole
  • Guro Sørumshaugen
    Sverresborg skole
  • Sigrun Hansen
    Sør-Roan skole
  • Monica Rognli Løkken
    Testmann Minne skole
  • Camilla H. Skjelstad
    Testmann Minne skole
  • Ingunn Strugstad
    TFRK, Adeling utdanning, seksjon fag- og yrkesopplæring
  • Ingunn Aasen Børresen
    Thora Storm vgs
  • silja ryum
    Thora Storm vgs
  • Bente Skage
    Thora Storm videregående skoe
  • Runa Rannov Bostad
    Thora Storm videregående skole
  • Jomar Kvithyll
    Tiller vgs
  • Marit Brekk
    Tiller videregående skole
  • Kirsti Horne
    Tiller videregående skole
  • Tove Årseth Larsen
    Tomasskolen, Trondheim kristne grunnskole
  • Kjersti Venås
    Tonstad skole
  • Sverre Vikhammermo
    Tonstad skole
  • Marianne Amundsen
    Trondheim International School
  • Mats Gran
    Trondheim katedralskole
  • Maciej Karpinski
    Trondheim katedralskole
  • Hilde Motrøen
    Trondheim Katedralskole
  • Jan Eirik Stieng
    Trondheim Katedralskole
  • Anne Mette Eidet
    Trondheim katedralskole, avd. Schøning En
  • Inge Hals
    Trondheim katedralskole, avd. Schøning En
  • Jorun Standal
    Trondheim katedralskole, avd. Schøning En
  • Christian Carson
    Trondheim katedralskole, avd. Schøning To
  • Stein Bonesmo
    Trondheim Kommune - Fagstab skole
  • Kjersti Aakre
    Trondheim kommune, Huseby skole
  • Frode Gjøstøl
    Trondheim kommune, Skolen St. Olavs Hospital
  • Anne Sølberg Engstrøm
    Trøndelag fylkeskommune
  • Ole Horgøien
    Trøndelag fylkeskommune
  • Kjetil Johnsen
    Trøndelag fylkeskommune
  • Cecilie Hoff Klungerbo
    Trøndelag fylkeskommune
  • Hege Synnøve Jansen
    Trøndelag fylkeskommune. Karrieresenteret i Trøndelag
  • Hanne Sundal Kulseth
    Tverrfaglig opplæringskontor i Neadalen
  • Karianne Alseth
    Tydal barne- og ungdomsskole
  • Karoline Sandø
    Ugla skole
  • Arne Jostein Vestnor
    Utdanning
  • Ingrid Støwer Strand
    Vanvikan skole
  • Gro Nedberg Grønlid
    Verdal videregående skole
  • Harald Morten Steen
    Verdal videregående skole
  • Julie Grindberg Walleraunet
    Verdal videregående skole
  • Lene Kristiansen
    Verdalsøra ungdomsskole
  • Nina Hågensen Venås
    Vikhammer ungdomsskole
  • Kari Anne Risvik Strand
    Vikna kommune/ Rørvik skole
  • Kjartan Tørum
    Ytre Namdal vg skole
  • Janne Kristin Nordli
    Ytre Namdal videregående skole
  • Inger Marie Norum
    Ytterøy barne- og ungdomsskole
  • Tone Birgitte Bjørseth
    Øya videregående skole
  • Randi Irene Ådnanes
    Øya videregående skole
  • Astrid Coyne
    Åfjord Videregående Skole
  • Else Britt Humstad
    Åfjord videregående skole
  • Mona Østhagen
    Årlivoll skole
  • Bjarnhild Holden
    Åsly skole